Kočičí holka – čtenářský minideník

Kniha: Kočičí holka

Autor: Thomas Brezina

Deník přidal(a): B.I.

Přidáno na: Studijni-svet.cz

 

 

 

 

Jedná se o dobrodružné fantasy. Hlavní hrdinkou je Katie a její kamarádi Laura-knihomol a Ming,  který je trochu divný, asi v polovině knihy se zistí, že si tajně rád zkouší šaty jeho sestry, maluje se jeko holka a takto se prohlíží v zrcadle. Oba rádi spolu zpívají karaoke.

 

Katie žije po smrti svých rodičů s babičkou a strýcem v malém anglickém městě, kde také chodí do školy. Časem zjistí, že v jejím těle jsou i kočičí geny. Kdykoli je v nebezpečí, začnou se jí zvedat vlasy na hlavě, lépe slyší a dokonce i vidí ve tmě. K jejím patnáctým narozeninám dostane poštou od neznámé adresy CD jejího oblíbeného zpěváka. Něco se jí na něm nezdá, proto si ho s Mingem pustí na DVD přehrávači. Její rodiče jí tam nahráli vzkaz: video, ve kterém jí oznamovali, že katie má v sobě kočičí geny, že to zařídili oni-vědci a že neumřeli, jen sebe i Katie musí schovávat před lidmi, kteří by jejich pokus chtěli využít pro peníze. Katiina babička je navíc obviněna z vraždy, proto se kočičí holka s pomocí jejich kočičích , schopností vydá do sídla, kde byla babička obviněná z vraždy a zjistí, že to není tak, jak si všichni myslí. Babička nikoho nezabila. Katie má teď složitý úkol-zajistit, aby jí ostatní uvěřili babiččinu nevinu.

 

Tato kniha byla velmi napínavá, přečetla jsem ji za pár dní. Přečetla jsem i její další díl a obě knížky bych doporučila i ostatním mého věku.

💾 Stáhnout materiál   🎓 Online kurzy
error: Content is protected !!