Prima sezóna – čtenářský deník

Kniha: Prima sezóna

Autor: Josef Škvorecký

Deník přidal(a): kubula77

Přidáno na: Studijni-svet.cz

 

 

 

 

Autor: Josef Škvorecký

Čas a místo: Protektorát, 1940

Motiv: Vztah k ženám, mladická láska

Druh a žánr: Román – 6 povídek

Vyprávění: 3. Osoba (Daniel Smiřický)

Postavy: Daniel Smiřický, Irena, Marie, Karla-Marie

Jazykové prostředky: Slangový (pražština)

 

Děj:

Zimní příhoda:

Sukničkář Danny si sjedná rande se dvěma dívkami, jenže jedna ho napráská druhé, přijde táta a zkouší je do noci  z matematiky.

 

Májová kouzelnice:

V Kostelci se objeví Karla Marie, vdává se za    čarodějku, přitom jsou to dvojčata a sestřenice Ireny, která chce Dannyho vyzkoušet, jestli ji miluje. Vše se pokazí.

 

Zamřížovaný Charleston:

Přijede Kristýna, krásná holka, poměrně rychle se s Dannym seznámí, jenže kvůli farářovi a gestapu se nemůžou setkat. Jede na ní do Mýta, kde je načapá jejich otec.

 

Vyhlídka z věže:

Irena se nechá malovat Rosťou(Dannyho kamarád), jsou domluveni, že si pak Danny může Irenu vzít a zkusit to na ni. Vylezou na skálu, k ničemu nedojde, jenže se nemají jak dostat dolů. Irena spadne, je pochroumaná. Objeví se tam její přítel, který jí zahnul. Irena to nemůže odpustit ani jednomu.

 

Hotel pro sourozence:

Danny si všimne, že je do něj zamilovaná mladší sestra Ireny, Alena. Vyjedou si s Alenou na kole, že přenocují v hotelu. Ubytují se, jenže hostinský je nahlásí tátovi. Ten je odveze zpět. Opět nic.

 

Smutné podzimní blues:

Irena je na Dannyho pořád naštvaná, tak to zkusí opět s Marií, jelikož si ty dvě navzájem přebraly partnery. Šli do lesa, začalo pršet, ukryli se v Rosťově chatě. Danny se opil. Další den se domluvili na rande. Na zníměném rande se ovšem ukáže Marie znovu se svým přítelem. Vše končí smutně. Danny je opuštěný, zrazený všema holkama. Ikdyž byl slušný.

💾 Stáhnout materiál   🎓 Online kurzy
error: Content is protected !!